Společnost Embt.biz s.r.o. změnila jméno na Code Secure s.r.o.

Společnost Embarcadero představila RAD Studio 11.2

Společnost Embarcadero ohlásila 7. září dostupnost nové aktualizace (Update 2) pro RAD Studio Alexandria. Nové vydání přináší nejen celou řadu oprav a vylepšení, ale také některé noviky:

Android API Level 32

Ve verzi 11.2 je nativně podporován Android API Level32. Lze tak vytvářet aplikace pro Android 12 a 12L (verze operačního systému s rozhraním specificky vyladěným pro zařízení s velkou úhlopříčkou). Součástí instalace je rovněž novější verze Javy a to Eclipse Temurin (open source Java SE založená na OpenJDK), stejnou, kterou využívá aktuální Android SDK.

iOS Simulátor

RAD Studio 11.2 také rozšířila podporu cílových platforem o iOS simulátor. Podporovány jsou simulátory iOS běžící na počítačích s macOS ARM-64 (procesory M1 nebo M2). Lze tak testovat aplikace pro různé verze Apple iPhone a Apple iPad, aniž by jste tato konkrétní zařízení museli kupovat.

Pro ladění aplikací pro Linux je ve verzi 11.2 místo původně používaného GDB používán LLDB. LLDB (low-level debugger) je součástí projektu LLVM, který poskytuje sadu překladačů a s nimi souvisejících nástrojů, které využívá například Apple, IBM, Intel a další. Předností LLVM je rychlost (i o desítky % před konkurencí), modularita a podpora velkého množství platforem. RAD Studio 11.2 používá LLDB ve verzi 12.

Další vylepšení

Výrazně vylepšen byl Delphi LSP. Většina projektů je načtena a poskytuje aktualizaci přehledu chyb 5krát až 30krát rychleji. V kódu jsou odlišeny oblasti, které nebudou překládány (na základě podmíněného překladu / IFDEF).

Záložky návrháře a editoru kódu jsou nově barevně rozlišeny podle obsahu.

GetIt package manager byl doplněn o možnost instalovat balíčky z lokálního úložište. Vybrané doplňky tak lze tak stáhnout a následně instalovat na počítačích bez připojení k Internetu.  Update 2 přináší 30 uživateli požadovaných vylepšení a opravu přes 600 nahlášených chyb.

Leave a Comment